Kwi
6
2015

Granice wykorzystania znaków towarowych – przeglądarki cen jednak mogą korzystać ze znaków towarowych..

Pod koniec zeszłego roku (2014) producent urządzeń grzewczych Immergas zarzucił znanej przeglądarce cen Ceneo.pl bezprawne wykorzystanie znaków firmowych i domagał zaprzestania takiego działania oraz zadośćuczynienia. Według pozywającego naruszone miało zostać prawo ochrony udzielone na znak towarowy oraz miało to stanowić nieuczciwa konkurencję.

Znaczenie sprawy

Chociaż w Polsce nie mamy prawa precedensowego, orzeczenie w tej sprawie mogło mieć znaczenie dla całej branży e- commerce, gdyż zakazanie wykorzystanie znaków towarowych przez przeglądarki cen mogło by prowadzić do identycznego zakazu dla wyszukiwarek internetowych, systemów aukcyjnych oraz również sklepów internetowych.

Sąd odrzucił pozew

Sądu Okręgowego w Warszawie XXII Wydziału – Sądu Wspólnotowych Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych (sprawa o sygn. XXII GWzt 73/14) odrzucił pozew Immergas gdyż nie miało dojść do negatywnego wpływu na renomę pozywanego.

Jednak można spodziewać się apelacji ze strony Immergas.

Link do orzeczenia:

http://orzeczenia.warszawa.so.gov.pl/details/$N/154505000006627_XXII_GWzt_000073_2014_Uz_2015-02-27_001

Inne informacje:

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/860208,ceneo-w-sadzie-firmy-moga-sparalizowac-e-handel.html


Celem bloga jest popularyzacja wiedzy na temat związany z handlem internetowym a wszystkie treści mają charakter wyłącznie informacyjny. Poglądy i opinie przedstawione w tej wiadomości są wyłącznie poglądami i opiniami jej autora i nie mogą być podstawą do podejmowania decyzji w zakresie prawa czy obrotu gospodarczego. Autor nie odpowiada za jakie kolwiek szkody wyrządzone zastosowanie lub brakiem zastosowania się do tej treści.
Share

Related Posts

O autorze: Tomasz Wesołowski

W internecie działa od 1996 roku, prowadząc własne strony internetowe jak i cudze. W 2010 roku założyłem mój pierwszy sklep internetowy, teraz prowadzę ich kilka. Moim głównym zainteresowaniem jest tworzenie wartości dodanej dla klienta dzięki, której uzyskuje się wysokie marże.

Zostaw komentarz

CommentLuv badge