Cze
28
2015

Content is king – fotografia

Od marca 1996 roku kiedy Bill Gates ogłosił w swoim artykule, że „Content is king” szeroko pojęta reklama uległa drastycznej zmianie. Tylko odpowiednie treści, niosące perfekcyjnie dobrany ładunek emocjonalny mogą być jedyną metodą dotarcia do swoich klientów. Z drugiej strony nauki o komunikacji przypominają, że wszelaki przekaz to nie tylko tekst pisany ale również dźwięk i obraz. Kiedy tworzymy nowe treści na potrzeby naszych stron internetowych poszukujemy inspiracji jak również odpowiednich obrazów/ zdjęć wspierających nasz przekaz. Oczywiście na wykorzystanie każdej fotografii musimy posiadać zgodę jej autora w szczególności jeżeli wykorzystujemy ją w celu biznesowym. Mój dzisiejszy wpis będzie listą stron z których możemy pobrać darmowe zdjęcia do zastosowań biznesowych.

www.gratisography.com

gratisography.com

gratisography.com

Gratisography została założona przez Ryan McGuire, z tej strony możemy pobrać wykonane przez niego zdjęcia o rożnej tematyce, wolne od restrykcji związanych z prawami autorskimi.

 

 

 

 

www.splitshire.com/

splitshireKolejna strona to Splitshire.com oferująca fotografię wolna od praw autorskich prosto z Włoch.

 

 

 

pixabay.com

pixabay.com

pixabay.com

Pixabay oferuje 410 000 zdjęć (stan an czerwiec 2015) do wykorzystania na podstawie licencji Creative Commons Public Domain CC0. Strona nie gwarantuje jednak, że zdjęcia są w 100% wolne od praw innych (na przykład mogą uwzględniać logotypy). Strona jest dostępna w kilku językach i przypomina płatne banki zdjęć. Wykorzystanie zdjęć nie wymaga linka zwrotnego do pixabay. Każdy może dołączyć do społeczności Pixabay i przekazać swoje zdjęcia.

 

 

kaboompics.com

Ostatnia strona w mojej liście to Kaboompics.com, w przypadku wykorzystania zdjęć z tej strony jesteśmy poproszeni o podanie skąd pochodzą zdjęcia, po za tym możemy je wykorzystywać w dowolnym celu.

kaboompics.com

kaboompics.com

Jeżeli znacie inne banki zdjęć, czy też strony internetowe z których można pobrać zdjęcia do darmowego wykorzystania biznesowego dajcie znać w komentarzach.

Related Posts

O autorze: Tomasz Wesołowski

W internecie działa od 1996 roku, prowadząc własne strony internetowe jak i cudze. W 2010 roku założyłem mój pierwszy sklep internetowy, teraz prowadzę ich kilka. Moim głównym zainteresowaniem jest tworzenie wartości dodanej dla klienta dzięki, której uzyskuje się wysokie marże.

8 komentarzy+ Dodaj komentarz

 • freeimages.com na przykład, chociaż nie zawsze jest tylko wyników, ile byśmy chcieli..
  daniel ostatnio opublikował…Choroby neurologiczne a leczenieMy Profile

 • Dorzuciłbym do listy jeszcze tookapic.com, strona jest dość młoda, ale jest tam sporo wysokiej jakości darmowych zdjęć i co ciekawe jest to startup polskiego pochodzenia 🙂
  Leszek ostatnio opublikował…Gazetka E.Leclerc – Szkolne HityMy Profile

  • Projekt bardzo fajny, na dodatek polskiego pochodzenia. Faktycznie zgodnie z regulaminem strony osoba przekazująca zdjęcie może oznaczyć je jako udostępnione do publicznie (na zasadach licencji CC0). Niestety, na chwilę obecną nie znalazłem możliwości filtrowania po typie licencji (przynajmniej bez rejestracji).

 • Pixabay ma świetną bazę, dużo zdjęć – niestety niektóre zdjęcia są płatne i na to trzeba uważać.

  • Płatne pochodzą z innej strony, dzięki temu Pixabay może istnieć

 • Jakos nie bralem nigdy na powaznie billa, dla mnie to oszust i tyle
  Krystian ostatnio opublikował…Jak zarobić 2 277 zł w kilka godzin przez InternetMy Profile

Zostaw komentarz

CommentLuv badge